Lal taşı

Lal taşı çok özel bir taştır. Lal taşı insanların bütün negatif enerjilerini alıp pozitife çevirmede çok yardımcıdır. Kalp şeklindeki lal taşları sevgili ve eşleri temsil eder. Lal taşı aslında 3 isimle anılır. Granat taşı, Lal taşı ve Nar taşı olarak bilinir.
Lal Taşı
Lal taşı şefkat ve sevgiyi anlatan bir sembole sahiptir. Lal taşı çeşitli renklerde ve şeffaf olarak bulunur. Lal taşının erkek türü koyu kırmızı, dişi türü ise açık kırmızı yı temsil eder. Çok değerli ve görsel olarak son derece mükemmel bir taştır. Tutkuların taşı olarak da bilinen lal taşını, üzerinde taşıyan kişiye enerji ve zindelik verir.
Granat Taşı
Hayal gücünü harekete geçiren lal rengindeki canlılığı ruhumuza yansıtır. 8 yüzü olan kristalin bilinen en önemli rengi kırmızıdır. Dinginlik ve rahatlama hissi verdiği bilinir. Değerli taşlardan olan lal taşı kolye, tespih, küpe, bilezik gibi hallerde kullanılabilir. Lal taşı günlük hayatımızda oluşan stres ve yorgunluğu hafifletmeye yardımcı olur. Renginin vermiş olduğu müthiş enerji ruhumuzla bütünleşip bizi son derece rahatlatmaya yardımcıdır. Taşların dili olarak nitelendirdiğimiz bir dil anlayışı vardır.

Her taşın kendi dili ve anlatmak istediği bir konu vardır. Erkek ve kadın fark etmeden lal taşındaki enerjiyi hissedebiliriz. Uyumlu olduğu grup toprak, sembolize ettiği husus sevgi ve şefkattir. Asıl rengi olan kırmızı ise içimizdeki olumlu enerjiyi dışarıya çıkarmada yardımcı olur. Boyun bölgesinde kolye ucu olarak taşınılması önerilir. Bu şekilde taşınıldığı zaman mütevaziliği ve cesaretin sembolü olduğu bilinir. Lal taşı boyunda kullanıldığı zaman karşıdaki kişiye de enerji verecektir. Renginden dolayı da oldukça sevilen ve kullanılan değerli taşlardan biridir.